Menu
 United Kingdom Police Helmets
 United Kingdom Police Caps
 United Kingdom Police Patches
 United Kingdom Police Badges
 Umundurowanie - Uniforms PL
 Czapki - Caps PL
 Kaski - Helmets PL
 Wyposażenie - Equipment PL
 Galanteria, dodatki
 Dystynkcje - Ranks PL
 Odznaki - Badges PL
 Naszywki - Patches PL
 Poszukiwane - Wanted
 Polecane strony - Recommended pages

Czapki Policji RP
Polish Police caps
Czapka garnizonowa oficera starszego MO w stopniu podpułkownika. Wersja letnia wykonana z materiału typu tropik. Orzełek jak i gwiazdki na otoku wyszywane ręcznie bajorkiem
Czapka garnizonowa oficera młodszegoszego MO w stopniu kapitana. Egzemplarz z marca 1964r. Wewnątrz znajduje się sygnatura "PKO Nr 5". Guziki przy pasku w kolorze czarnym z wizerunkiem orła bez korony. Orzełek metalowy.
Czapka garnizonowa oficera młodszego MO w stopniu podporucznika. Wersja letnia wykonana z materiału typu tropik.
Czapka garnizonowa w stopniu sierżanta MO. Wykonana z gabardyny, orzełek jak i krokiewka na otoku wyszywane ręcznie bajorkiem
Czapka garnizonowa stopniu kaprala MO.
Czapka zimowa tzw. "uszanka". Czapki te noszone były w okresie zimowym przez funkcjonariuszy MO i ZOMO do umundurowania wyjściowego a także polowego "moro". Na początku lat 90. po reformie używane także w Policji (zmieniono jedynie orzełek na "ukoronowany").
Czapka rogatywka noszona przez oddziały ZOMO do umundurowania polowego. Stosowana także na początku lat 90-tych w okresie przejściowym w Policji, istotniejszą zmianą jaką wprowadzono w tym czasie była wymiana orzełka PRL na orzełka z RP koroną.
Czapka garnizonowa podoficera MO zaadaptowana na czapkę Ruchu Drogowego Policji. Jest to wersja letnia z materiału tropik. Egzemplarz z 1988r. Orzełek w koronie metalowy. Noszona przez policjantów na początku lat 90. XX wieku. Na otoku nie zamieszczano początkowo oznaczeń stopni.
Czapka garnizonowa generalnego inspektora Policji.
Czapka garnizonowa oficera młodszego Policji (podkomisarz, komisarz, nadkomisarz). Egzemplarz z 1997 roku. Galon obszyty białą nicią (współcześnie do obszycia galonów stosuje się nić w kolorze srebrnym) Potnik w kolorze zielonkawym..
Czapka garnizonowa komisarza Policji.
Czapka garnizonowa aspiranta Policji. Wersja dla szeregowców, podoficerów oraz aspirantów Policji.
Czapka garnizonowa sierżanta Policji.
Czapka garnizonowa posterunkowych, podoficerów oraz aspirantów policji (od posterunkowego do aspiranta sztabowego). Jest to pierwszy wzór czapki garnizonowej z haftowanym orzełkiem. Prezentowany egzemplarz wyprodukowany w listopadzie 1996 roku. Ciekawostką jest orzełek przyszyty bezpośrednio do czapki w przeciwieństwie do obecnych czapek gdzie orzełek jest mocowany na tzw. "wąsy" oraz potnik ma kolor zielonkawy natomiast obecnie stosuje się czarny.
Czapka rogatywka do umundurowania polowego - ćwiczebnego Policji starszego typu (moro). Powszechnie używana w okresie przejściowym (1990-1995).
Beret pododdziałów antyterrorystycznych Policji w stopniu sierżanta.
Czapka z daszkiem - wersja zimowa, tzw "uszanka". Obecnie już nieużywana, wyparta przez czapki nowego wzoru uszyte z polaru.
Czapka z daszkiem typu sportowego - baseball. Kolor czarny, noszona do umundurowania ćwiczebnego "moro".
Czapka z daszkiem typu sportowego - baseball. Kolor niebieski, noszona do bluzy służbowej "olimpijki", oraz do koszuli letniej niebieskiej z krótkim rękawem.
Czapka z daszkiem typu sportowego - baseball. Kolor czarny, dosyć nietypowa gdyż orzełek jest wyhaftowany bezpośrednio na czapce a nie na naszywce. Na górze czapki znajduje się guzik. Przypuszczam, że jest to czapka policji konnej - lecz nie jestem tego pewien.
Czapka służbowa zimowa funkcjonariusza Policji. Jest to czapka nowego wzoru wprowadzona do użytku w 2009r.

Design by flankerds.com