Menu
 United Kingdom Police Helmets
 United Kingdom Police Caps
 United Kingdom Police Patches
 United Kingdom Police Badges
 Umundurowanie - Uniforms PL
 Czapki - Caps PL
 Kaski - Helmets PL
 Wyposażenie - Equipment PL
 Galanteria, dodatki
 Dystynkcje - Ranks PL
 Odznaki - Badges PL
 Naszywki - Patches PL
 Poszukiwane - Wanted
 Polecane strony - Recommended pages

Kask szturmowy wz. 71 z przyłbicą wykonaną z pleksi. Wykonany z tworzywa sztucznego na bazie kasku motocyklowego. Wprowadzony do użytku w 1976r. Powszechnie stosowane do połowy lat 80. XX wieku, wyparte przez głębsze modele kasków.
Kask szturmowy z przyłbicą wykonaną z pleksi. Wykonany z tworzywa sztucznego na bazie kasku motocyklowego. Wprowadzony do użytku na początku lat 80. XX w. Zastąpione nowszymi kaskami z plastykowym okuciem przyłbicy. Fasunkiem kasku była tzw. "pilotka" podobne jak w kasku wz. 71.
Kask szturmowy wz. 83 z przyłbicą wykonaną z pleksi. Wykonany z tworzywa sztucznego. Bardziej powszechny niż z czarnym okuciem przyłbicy. Wprowadzony do użytku na początku lat 80. XX w. Wyposażony w osłonę karku. Były dwie wersje kolorystyczne okucia przyłbic: czarne i niebieskie. Do dnia dzisiejszego możemy zobaczyć te kaski u funkcjonariuszy Policji. Wyparte zostały przez kaski RSP-14.
Kask szturmowy wz. 83 z przyłbicą wykonaną z pleksi. Wykonany z tworzywa sztucznego. Wprowadzony do użytku na początku lat 80. XX w. Wyposażony w osłonę karku. Były dwie wersje kolorystyczne okucia przyłbic: czarne i niebieskie. Do dnia dzisiejszego możemy zobaczyć te kaski u funkcjonariuszy Policji. Wyparte zostały przez kaski RSP-14.
Kask Ochronny typu RSP-14/2. Kask chroni głowę użytkownika przed uderzeniami niebezpiecznymi przedmiotami oraz związkami chemicznymi (40% NAOH, 35% HCL, 65% HNO3). Czerep i osłona twarzy odporna jest na przebicie bijakiem stalowym o wadze 5kg zrzucanym z wys. 2 m. Czerep kasku posiada odporność balistyczną V50=450 m/s. Kask posiada odpinaną osłonę karku. Waga ok 2,5 kg.
Hełm Milicji Obywatelskiej wz. 67.

Design by flankerds.com