Menu
 United Kingdom Police Helmets
 United Kingdom Police Caps
 Umundurowanie
Uniforms
 Czapki
 Kaski
 Wyposażenie
 Galanteria, dodatki
 Dystynkcje
 Odznaki
 Emblematy, naszywki
 Filmy
 Księga Gości
 Kontakt
 Poszukiwane
 Ciekawe strony

Mam na imię Kamil, mieszkam w Edynburgu. Od stycznia 2010 roku jestem członkiem Klubu Kolekcjonerów Policyjnych działającego pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Sekcja Polska i Komendy Głównej Policji. Od dłuższego czasu interesuję się służbami mundurowymi, zwłaszcza Policją RP oraz MO i ZOMO. Kolekcjonuję szeroko pojęte umundurowanie, wyposażenie oraz wszelkie przedmioty powiązane z Policją i MO (odznaki, dokumentacja, etc).

Moja przygoda z kolekcjonerstwem rozpoczęła się w grudniu 2007 roku. Wtedy zdobyłem swoją pierwszą czapkę. Posiadam kilka ciekawych trudno dostępnych eksponatów, mają one dla mnie ogromną wartość sentymentalną. Kolekcja stale powiększa się o kolejne eksponaty.


Biorąc pod uwagę fakt, iż formacje znajdujące się w obrębie zainteresowań czyli MO i ZOMO budzą liczne kontrowersje informuję, że niniejsza strona w żaden sposób nie ma na celu rozpowszechniania ani popierania poglądów o treści komunistycznej. Fakt, że kolekcjonuję umundurowanie i wyposażenie wyżej wymienionych formacji nie oznacza, że popieram ich działania w okresie PRL. Chcę zachować kawałek historii aby nie została zapomniana.

Design by flankerds.com