Menu
 United Kingdom Police Helmets
 United Kingdom Police Caps
 United Kingdom Police Patches
 United Kingdom Police Badges
 Umundurowanie - Uniforms PL
 Czapki - Caps PL
 Kaski - Helmets PL
 Wyposażenie - Equipment PL
 Galanteria, dodatki
 Dystynkcje - Ranks PL
 Odznaki - Badges PL
 Naszywki - Patches PL
 Poszukiwane - Wanted
 Polecane strony - Recommended pages


Numer identyfikacyjny policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie - odznaka. Potocznie zwana blachą lub trumienką. Liczby wyrażone cyframi rzymskimi oznaczają numer komendy. Jest to pierwszy wzór odznaki policyjnej. Wprowadzona do użytku na mocy Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 1 sierpnia 1990 r. Wzór ten obowiązywał praktycznie do 26.06.1997 roku. Mocowana na agrafkę.
Numer identyfikacyjny policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Na zdjęciu widoczna jest odznaka włożona w "ramkę" skórzaną umożliwiającą przyczepienie do guzika koszuli służbowej lub bluzy mundurowej.
Numer identyfikacyjny policjanta - odznaka. Potocznie zwana blachą, gwiazdą. Wprowadzana do użytku pod koniec 1997roku. Wykonana w mennicy Państwowej. Z tyłu znajdują się dwa słupki z nakrętkami które umożliwiają przyczepienie do etui lub podkładki zaczepianej za guzik kieszeni munduru. Nakrętki sygnowane "MENNICA PAŃSTWOWA". UWAGA: Numer został przeze mnie celowo zakryty.
Oznaki szkolne umieszczane na naramiennikach kurtek, wiatrówek, i płaszczy. SCh - Szkoła Chorążych MO; WSO - Wyższa Szkoła Oficerska MO; SP - Szkoła Podoficerska MO.
Absolwentka nadawana funkcjonariuszom Policji po ukończeniu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Mocowana do podkładki skórzanej za pomocą slupka z nakrętką. Nakrętka sygnowana "MENNICA PAŃSTWOWA"
Odznaka XX w Służbie Narodu. Nadawana milicjantom za 20 lat służby. Mocowana na słupek z nakrętką.
Odznaka X w Służbie Narodu. Nadawana milicjantom za 10 lat służby. mocowana na słupek z nakrętką
Odznaka "Wzorowy Kierowca". Nie mam pewności czy jest to odznaka MO. Mocowana na słupek z nakrętką

Design by flankerds.com