Menu
 United Kingdom Police Helmets
 United Kingdom Police Caps
 United Kingdom Police Patches
 United Kingdom Police Badges
 Umundurowanie - Uniforms PL
 Czapki - Caps PL
 Kaski - Helmets PL
 Wyposażenie - Equipment PL
 Galanteria, dodatki
 Dystynkcje - Ranks PL
 Odznaki - Badges PL
 Naszywki - Patches PL
 Poszukiwane - Wanted
 Polecane strony - Recommended pagesTarcze ZOMO wykonane z plekxy. Wprowadzone do użytku pod koniec lat 70. powszechnie stosowane w okresie stanu wojennego. Używane były także w Policji i zamalowywano niebieską farbą napis MILICJA. Tarcze te były mało wytrzymałe, często pękały. Były dwie wersje tych tarcz: z czarną poduszką i napisem MILICJA malowanym na poduszce (na zdjęciu po prawej stronie) oraz z kremową poduszką, w których napis był na plexi (na zdjęciu z lewej strony).
Tarcze ZOMO wykonana z tworzywa sztucznego wprowadzona do użytku ok 1984r. Znacznie wytrzymalsza i nieco mniejsza od swej poprzedniczki z plexy. Dosyć długo używana także przez policjantów z OPP, nawet obecnych czasach są używane.
Indywidualna tarcza ochronna będąca na wyposażeniu Oddziałów Prewencji Policji. Wykonana z pleksiglasu, wygodna i wszystko przez nią widać co znacznie ułatwia działanie. Pod uchwytem znajdują się zaczepy umożliwiające przyczepienie pałki szturmowej. Waga nieco ponad 5kg, wymiary: wysokość 100cm, szerokość 61 cm. Występują tarcze o dwóch grubościach: 3mm oraz 5 mm. producent: "MASKPOL"
Torba raportowa MO - wersja I. Przy raportówce znajdują się 2 uchwyty do pałki służbowej, zamykana na 4 zapięcia, wykonana ze skóry. Wewnątrz znajdują się m.in. miejsce na mapę rejonu, kieszonka do notatnika służbowego i bloczku mandatowego oraz inne dokumenty. Torbę nosi się na pasku przewieszoną przez prawe ramię do lewego boku.
Torba raportowa MO - wersja II. Przy raportówce znajdują się 2 uchwyty do pałki służbowej, zamykana na 3 zapięcia, wykonana ze skóry. Od poprzedniej wersji różni się rozmiarem (ma nieco większe gabaryty), dodatkowo wyposażona jest w miejsce na Ręczny Miotacz Gazu (RMG) oraz opatrunek osobisty. Dodatkowo ma "przegrodę" na większe gabarytowo dokumenty. Niniejszy egzemplarz wykonany w grudniu 1972 roku. Torbę nosi się na pasku przewieszoną przez prawe ramię do lewego boku.
Torba raportowa MO - wersja III. Zamykana na 3 zapięcia, wykonana ze skóry. Od poprzedniej wersji różni się brakiem uchwytów do pałki służbowej. Powszechnie używana w drugiej połowie lat 80. Torbę nosi się na pasku przewieszoną przez prawe ramię do lewego boku.
Tarcza do zatrzymywania pojazdów, kierowania ruchem drogowym. Zwana potocznie lizakiem. Używana przez MO a także w Policji.
Kajdanki MO. Jedno-zapadkowe z blokadą przed samo zaciskaniem, która utrudnia otwarcie kajdanek bez kluczyka. Zabezpieczone przed korozją warstwą oksydy w kolorze czarnym. Sygnowane PPST 1/83 - sygnatura ta, wskazuje nam, że wyprodukowane zostały w styczniu 1983 roku. Noszone w skórzanym pokrowcu zawieszonym na pasie głównym. Pokrowce te powszechnie używane były w MO i ZOMO a także przez długi okres w Policji, wyparte zostały przez kabury z kodury.
Kajdanki ze stali hartowanej. Wyposażone w podwójny mechanizm zapadkowy oraz blokadę przez samozaciskaniem się, co uniemożliwia otwarcie kajdanek bez kluczyka.
Krótka pałka wykonana z gumy, długość 43cm, potocznie zwana bananem lub blondynką. Używana była przez Milicję Obywatelską. Nawet w dzisiejszych czasach kilkakrotnie widziałem funkcjonariuszy z tymi pałkami.
Gumowa pałka szturmowa, długość ok 62cm, potocznie zwana lolą. Używana przez ZOMO.
Pałka służbowa typu tonfa. Powszechnie stosowana przez funkcjonariuszy pionu prewencji jako środek przymusu bezpośredniego. Długość 59cm, w rękojeści znajduje się metalowy rdzeń.
Pałka szturmowa Oddziałów Prewencji Policji. Wykonana jest ze sprężystego tworzywa przypominającego utwardzoną piankę, wzmocniona i usztywniona rdzeniem. Długość 75cm.
Radiostacja nasobna MO i ZOMO. Radmor FM 315. Model wprowadzony do użytku w MO na początku lat 80. XX wieku. Ze względu na swe gabaryty nazywana cegłą. Noszona w skórzanym futerale na pasku nośnym, przewieszona przez ramię.
Radiostacja nasobna Unitra Radmor. Wprowadzona do użytku pod koniec lat 80, stosowana także na początku lat 90 w Policji. Noszona w skórzanym futerale na pasku nośnym, przewieszona przez ramię.
Kamizelka ochronna przeciw-uderzeniowa tzw. "żółw" z osłoną krocza. Osłania klatkę piersiową, plecy oraz boki tułowia i bark funkcjonariusza. wkłady ochronne stanowią wkłady piankowe oraz wzmocnienia z płytek tworzywowych. Powszechnie stosowana przez Oddziały Prewencji Policji.
Kamizelka ochronna przeciw-uderzeniowa tzw. "żółw" stosowana przez Zmotoryzowane Odwody Milicji Obywatelskiej - ZOMO. W powszechnym użyciu była od połowy lat 80-tych a także w Policji do 1999r. Osłania klatkę piersiową, plecy oraz bark funkcjonariusza. Wkłady ochronne stanowią wkłady piankowe oraz wzmocnienia z płytek tworzywowych.

Kamizelka taktyczna - operacyjna. Noszona głównie przez funkcjonariuszy AT oraz grupy patrolowo-interwencyjne Policji. Wyposażona w wiele funkcjonalnych kieszeni i ładownic: kieszeń na kajdanki, zaczep do latarki oraz pałki typu tonfa, miejsce na rękawiczki lateksowe, kieszenie na radiotelefon, gaz, multitool, latarkę, ładownice na magazynki oraz kilka innych kieszeni. Posiada zawieszki do pasa taktycznego oraz miejsca na przyczepienie napisu POLICJA na lewej przedniej kieszeni oraz na plecach. Z przodu wykonana z niezwykle wytrzymałego materiału jakim jest kodura, natomiast plecy z wytrzymałej siatki.
Kamizelka ochronna / kuloodporna RSP - 201/PA - TT z wkładami balistycznymi z kevlaru. Produkowana przez firmę RESAL. Kamizelka składa się z poszycia zewnętrznego oraz umieszczonych w nim podstawowych, tkaninowych wkładów balistycznych, zaszytych w uwodoodpornionych pokrowcach. Podstawowe wkłady balistyczne wykonywane są z najnowszej generacji tkaniny aramidowej KEVLAR®, posiadającej certyfikat jakości jej producenta, firmy DuPont. Materiałem balistycznym jest elastyczna tkanina KEVLAR®-COMFORT. Dzięki jej zastosowaniu można zapewnić wysoki poziom ochrony balistycznej przy zachowaniu niskiej wagi kamizelki.
Informacje na temat kamizelki znajdą państwo na stronie producenta www.resalhelmet.pl/
Biała kabura do pistoletu P-64 lub P-83, wykonana ze skóry. Używana przez funkcjonariuszy ruchu drogowego w Milicji Obywatelskiej oraz obecnie policji.
Czarna kabura do pistoletu P64 oraz P-83, wykonana ze skóry. Dawniej stosowana przez MO. Obecnie rzadko spotykana ze względu na używanie nowszej broni P-99 oraz Glock
Kabura operacyjna z kodury do P-64. Wyposażona jest w elementy umożliwiające przyczepienie do szelek.
Kabura operacyjna ze skóry do P-64 wraz z ładowniczką na magazynek. Zarówno kabura jak i ładowniczka wyposażona jest w elementy umożliwiające przyczepienie do szelek.
Kabury do pojemników z gazem pieprzowym / ręcznego miotacza pieprzu.
Torba na środki chemiczne ZOMO
Ochraniacze na nogi - nagolenniki. Obecnie używany model w OPP (Oddziałach Prewencji Policji). Skutecznie ochraniają kolana, śródstopie oraz golenie. Produkowane przez Firmę "MORATEX".
Nagolenniki ZOMO.
Rękawice przeciw-uderzeniowe Oddziałów Prewencji Policji. Skutecznie chronią ręce przed uderzeniami kamieniem, kijem, pałką lub nawet ostrymi przedmiotami.
Ręczny Miotacz Pieprzu (RMP). Naturalny środek obezwładniający Pojemnik zawiera 10% olejku pieprzowego (oleoresin capsicum), 2 miliony Scoville Heat Units (SHU), 1,33% substancji czynnej (Capsaicininoids). Na pojemniku napis POLICJA. Gaz Pieprzowy w postaci żelu - strumień.
Gogle stosowane głównie przez ZOMO. Chroniły oczy ZOMO-wców przed działaniem środków chemicznych, które używane były do rozpraszania tłumów
Jednoczęściowy test do wykrywania 6 głównych grup narkotykowych. Niniejszy przyrząd wykrywa obecność narkotyków w organizmie poprzez przebadanie śliny osoby, wobec której istnieje podejrzenie, że jest pod wpływem narkotyku. Badanie polega na pobraniu próbki śliny z obydwu policzków i języka za pomocą końcówki próbnika. Czas wykonania badania trwa od 5 do 8 minut. Tego typu testy używane są głównie przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Zestaw zawiera test, rękawiczki gumowe oraz instrukcję obsługi.
Probierz trzeźwości używany przez MO. Alternatywa dla współczesnych alkomatów. Stanowiły standardowe wyposażenie funkcjonariusza MO.
Pociski gumowe do broni gładkolufowej. Stosowane podczas rozpraszania tłumów. Długość całkowita 7,5cm.
Czerwona flara ostrzegawcza świecąca ok 15 minut. Stosowana przez służby drogowe do zabezpieczania miejsca zdarzenia na drodze. Doskonale widoczna w każdych warunkach pogodowych.
Taśma z niebieskim napisem POLICJA. Stosowana do zabezpieczania miejsca zdarzenia.
Miarka kryminalistyczna stosowana przez techników kryminalistyki. Wykonana jest na podkładce magnetycznej umożliwiającej przyczepienie do powierzchni pionowych lub pochylonych (np drzwi samochodowe).

Design by flankerds.com